SVJETSKI DAN DOBRIH DJELA

Autor: Dejan Tauzer, 7. 4. 2022.

Svjetski dan činjenja dobrih djela pokrenula je međunarodna organizacija Good Deeds Day prije 16 godina i danas je to globalni događaj koji se obilježava u 108 zemalja svijeta. U Hrvatskoj se obilježava prvi puta ove godine pod pokroviteljstvom udruge Djeca za bolji svijet.

Predmetno događanje podržao je Grad Novalja te u suradnji s Osnovnom školom A. G. Matoša Novalja, Dječjim vrtićem „Carić“ i ostalim institucijama organizira Dane činjenja dobrih djela od nedjelje, 3. travnja 2022. g. do srijede, 6. travnja 2022. g.

Učenici petih razreda osnovne škole pridružili su se navedenim aktivnostima te zajedno sa svojim učiteljima počistili otpad s gradske plaže, te na taj način napravili svoje dobro djelo.