Školarci misle na plavo

Autor: Dejan Tauzer, 20. 5. 2022.

Učenici 7.a i 7.b razreda sudjelovali su u edukativnom programu „Školarci misle plavo“ koji se provodi u sklopu projekta „Misli (na) plavo – kako more utječe na nas, a kako mi na njega.“

Program provodi Društvo istraživača mora – 20000 milja iz Zadra, koji je sufinanciran sredstvima iz Europsko socijalnog fonda.

Tijekom edukacije raspravljalo se je o morskom mikrosvijetu, bioraznolikosti životinja infralitorala i klimatskim promjenama te utjecaju na more i ljude. Dio edukacije bio je posvećen STEAM-u, odnosno predstavljanje opreme za istraživački rad biologa mora.