VRAĆANJE UDŽBENIKA FINANCIRANIH SREDSTVIMA IZ DRŽAVNOGA PRORAČUNA ZA ŠK. GOD. 2019./2020.

Autor: Ivana Škunca, 23. 6. 2020.

Bliži nam se kraj nastavne godine te Vas podsjećamo da ste na početku školske godine preuzeli na korištenje udžbenika koji su vlasništvo škole te ste potpisali izjavu kojom ste se obavezali da ćete udžbenike čuvati i na kraju nastavne godine vratiti u uporabnom stanju.

Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50 % kataloške cijene udžbenika.

Učenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio prethodne školske godine, odnosno ne nadoknadi štetu od 50 % kataloške cijene udžbenika, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

Učenici koji su na popravnim ispitima sve udžbenike vraćaju tek nakon što ispit polože.

Svi učenici će prvi dan nastave u rujnu u školi dobiti besplatne udžbenike za sljedeću školsku godinu 2020./2021.

Na kraju nastavne godine 2019./2020. učenici:

1.      razreda vraćaju udžbenik iz Vjeronauka,

2.      razreda  ne vraćaju niti jedan udžbenik,

3.      razreda  ne vraćaju niti jedan udžbenik,

4.      razreda  vraćaju čitanku iz Hrvatskog jezika, udžbenike iz Prirode i društva, Glazbene kulture i Vjeronauka,

5.      razreda vraćaju sve udžbenike osim udžbenika iz Engleskog jezika i udžbenika iz Talijanskog jezika,

6.      razreda  ne vraćaju niti jedan udžbenik,

7.      razreda  vraćaju udžbenike iz Kemije, Biologije, Fizike i Geografije.

8.      razreda  vraćaju sve udžbenike osim udžbenika iz Kemije, Biologije, Fizike, Engleskog jezika i Talijanskog jezika.

Učenici 1. i 4. razreda u matičnoj i područnim školama udžbenike vraćaju u četvrtak 18. lipnja učiteljicama.

Učenici 5. do 8 razreda udžbenike vraćaj u UTORAK  30.lipnja prema slijedećem rasporedu:

5. razred od 8:00  do 9 :30 sati.

7. razred od 9 :30 – 11: 00 sati.

8. razred od 10:00 -11:30 sati.

Napomena: Učenici koji nisu u mogućnosti vratiti udžbenike  u utorak 30. lipnja mogu  doći u srijedu  1. srpnja u vremenu od 8:00 do 10:00 sati.