Državno natjecanje iz vjeronauka

Autor: Marina Kostanić Dabo, 15. 5. 2009.

Na Državnom natjecanju iz vjeronauka - Vjeronaučnoj olimpijadi sudjelovala je ekipa naše škole: Bruno Badurina, Teodor Badurina, Nikolina Peranić i Lucija Tamarut pod vodstvom vjeroučitelja vlč. Marijana Kosića. Na natjecanju je sudjelovalo 19 ekipa osnovnih i 15 iz srednjih škola iz svih biskupija Hrvatske, ukupno 170 vjeroučenika, a održano je od 11. do 13. svibnja 2009. u Splitu.

Državno natjecanje ove se godine, u povodu 800. godina postojanja franjevačkog reda, održalo na temu Franjo Asiški u izgradnji crkve. Natjecatelje i njihove mentore, među ostalima pozdravio je i splitsko makarski nadbiskup mons. Marin Barišić.

Državno natjecanje iz vjeronauka zajedno organiziraju Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa, Agencija za odgoj i obrazovanje, Nacionalni katehetski ured i Glas Koncila, odnosno MAK.

Bilo je ovo nezaboravno iskustvo za naše učenike koji su prvi put sudjelovali na ovakvom natjecanju i za svoj rad dobili Zahvalnicu i knjigu.