Čokolino višebojac u četvrtak, 26. XI u našoj školi

Autor: Dejan Tauzer, 23. 11. 2009.

Ekipa Čokolino višebojca dolazi u našu školu u četvrtak, 26. XI u 12,00 sati. Natjecanje će se održati u Velikoj dvorani, a sudjelovat će učenici od prvog do osmog razreda. Čokolino višebojac je jedinstveno sportsko natjecanje u organizaciji Sportskih novosti i Podravke.

Iz svakog razreda natječu se po tri dječaka i tri djevojčice (V-VIII razred), koji su prethodno selekcionirani od prvog do trećeg mjesta. Razred ne nastupa ekipno, nego svaki učenik individualno i nastoji skupiti što više bodova. Dječaci i djevojčice natječu se odvojeno. Pobjeđuju učenici s najviše osvojenih bodova (jedan dječak i jedna djevojčica) i ulaze u finalno natjecanje svih škola. Discipline u kojima se učenici natječu su: skok u dalj s mjesta i šprint na 30 m, košarka - izvođenje slobodnih bacanja, nogomet - izvođenje kaznenog udarca, rukomet - izvođenje kaznenog udarca, potezanje užeta, štafeta trčanjem, skakanje u vrečama, štafeta trčanjem u otežanim uvjetima.

Ekipe učenika od prvog do četvrtog razreda natjecat će se u tri discipline elementarnih i štafetnih igara, potezanje užeta, štafeta trčanjem i skakanje u vrečama. Za natjecanje u ovom disciplinama učenici su podjeljeni u dvije ekipe (prvi i četvrti razred protiv drugog i trećeg). Ekipu razreda čine tri dječaka i tri djevojčice. Ovaj dio natjecanja se ne boduje.