Državno natjecanje iz astronomije

Autor: Snježana Štefanić, 3. 5. 2011.

Ines Badurina 7.r i Luka Dabo 6.r, učenici naše škole, sudjelovali su na državnom natjecanju iz astronomije koje se održalo u Valpovu  od 12. do 15. svibnja ove godine.

Natjecanje se u mnogočemu razlikuje od drugih natjecanja, jer osim testova, učenici izrađuju i pišu praktične radove, koje trebaju i usmeno obraniti.

Luka je prezentirao izradu astrolaba, a Ines je izmjerila udaljenost od Mjeseca do Zemlje. Na državnoj razini Luka je zauzeo 8., a Ines 5. mjesto.

Ines i Luka izlažu svoje postere u predvorju škole u Valpovu

Ines i Luka na šetnji Dunavom, Vukovar

Posjet Memorijalnom groblju u Vukovaru

Više informacija o tome možete pročitati na našim školskim stranicama pod rubrikom astronomija ili stranicama državnog povjerenstva.

Priloženi dokumenti:
Luka.jpg (1,013.96 KB)