Vršnjački sukobi u likovnoj obradi

Autor: Dejan Tauzer, 23. 4. 2012.

Na satovima likovne kulture, učenici od 5. do 8. razreda pod vodstvom učiteljice Nataše Vidas obradili su problem vršnjačkih sukoba i neprihvatljivih oblika ponašanja.

Da bi škola doista postala mjesto sigurnosti za boravak svim učenicima i mjesto međusobnog razumijevanja i tolerancije, potrebno je mnogo osmišljenog rada na satovima rezrednog odjela, mnogo djelotvorne komunikacije s učenicima, roditeljima i kolegama. Jedan od načina dostizanja tog cilja je i kreativno promišljanje problema nasilničkog ponašanja na satovima likovne kulture s učenicima od 5. do 8. razreda. Učenici su likovnoj obradi problema vršnjačkih sukoba i neprihvatljivih oblika ponašanja pristupili različito: neki radovi svojom kritičkom porukom "zatekli" su i nas odrasle, neki su nas radovi oduševili svojim humorom i toplinom. Učenici su istakli prijateljstvo kao pozitivnu vrijednost što je i jedan od glavnih ciljeva školskog preventivnog programa.

Edita Denona, pedagoginja