Prikupljena pomoć za sirotište sv. Ante u Tanzaniji

Autor: Unknown , 3. 5. 2012.

Prodajnom izložbom afričkih suvenira i fotografija u okviru korizmene akcije prikupljanja pomoći za sirotište sv. Ante u Tanzaniji,  učenici (I-VIII razred) i učitelji prikupili su  oko 5 000 kn. Akciju u školi kordinirao je učitelj Antony Buljanović.

Sirotište sv. Ante u Songei, najsiromašnijem gradu Tanzanije dovršeno je 2010. godine, a svrha mu je da bude novi dom za 50-ero djece koja su ostala bez roditelja. Izgradnju sirotišta pokrenula je Udruga za pomoć siromašnima u domovini i svijetu "Kolajna ljubavi"  (www.kolajna-ljubavi.hr) na čelu s voditeljicom Ivanom Parlov koja je i ujedno i voditeljica sirotišta.

Čestitkom za Uskrs mali štičenici doma zahvalili su  na primljenom daru.