Posjet Klovićevim dvorima

Autor: Dejan Tauzer, 17. 3. 2008.

Trinaest djelatnica škole bilo je u subotu, 15. ožujka u Zagrebu. Cilj putovanja bio je posjetiti muzejski prostor Klovićevi dvori gdje su postavljene dvije izložbe: Život i svaralaštvo Marca Chagalla  te Dominikanci u Hrvatskoj.

Marc Chagall /1887. - 1985./, francuski je slikar rusko - židovskog porijekla koji je prošao cijelim 20. stoljećem, proživio je jednu revoluciju, dva svjetska rata i dva izgnanstva. To se sve može iščitati u njegovim slikama.

O gotovo 800 godina nazočnosti dominikanskog crkvenog reda na hrvatskom prostoru mogli smo se informirati na izložbi postavljenoj u prizemlju Klovićevih dvora. Izložba zorno svjedoči o važnosti dominikanskog reda za doprinos hrvatskoj umjetnosti, kulturi i znanosti.

Doista, obje je izložbe vrijedilo pogledati.