Najveća su šteta droga i cigareta

Autor: Dejan Tauzer, 19. 11. 2008.

U sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnosti učenici sedmih i osmih razreda 19. 11. (srijeda) 2008. u Pastoralnom centru gledali predstavu Najveća su šteta droga i cigareta u izvođenju Kazališta lutaka Zadar, a potom se susreli sa štićenicima komune Cenacolo iz Jankolovice kod Biograda.

U predstavi glumci su kroz četiri lika učenika predstavili način na koji tinejdžeri mogu utjecati na svoje prijatelje da se odreknu pušenja i drugih oblika ovisnosti. U susretu sa štićenicima zajednice Cenacolo svoja svjedočanstva o paklu ovisnosti te putu izlaska iznijeli su Davorin i Luka te mama Silvija, majka liječenog ovisnika. Nadamo se da nitko od nas nikad neće upasti u ovo zlo.