Usrećimo Mateju

Autor: Dejan Tauzer, 12. 12. 2008.

Učenici 8.b razreda prikupili su 580 kuna i darovali teško bolesnoj djevojčici Mateji u nadi da će joj to bar malo uljepšati Božić.

Mateja ima 14 godina, ali nažalost jedino je godište ono što je veže s njenim vršnjacima. Prijevremeno rođenje i komplikacije pri porodu odredile su Mateji trnovitu i tešku borbu za život.  Rođena je  s dijagnozom cerebralne paralize, epilepsije, tetrapareze spastice i mentalne retardacije. Ne sjedi, ne hoda, vrlo se teško izražava i ovisi o 24 satnoj maminoj pomoći. Na žalost, u kući u kojoj Mateja živi nema tople vode ni grijanja, nedostaje joj pelena i lijekova koji su joj svakodnevno potrebni. Mama Katica stoga je zamolila sve dobre ljude da im pomognu kako bi i Mateja živjela u dostojnijim uvjetima.

Svaki život je Božji dar i svaki čovjek je jednako vrijedan. Ponekad mnogi nisu svijesni koliko su sretni što imaju svoju obitelj i što su zdravi. Ljudi se često ponašaju kao da je normalno sve to imati. Ali svuda oko nas postoje djeca koja nemaju toliko sreće sa zdravljem i svojom obitelji. Sigurna sam da upravo ta djeca imaju veći osjećaj za pažnju i ljubav. Njihova sreća je u malim stvarima. Vidjeti nečiji osmijeh na licu, osjetiti dodir ruke ili čuti neku lijepu riječ. Svi bi  se mi trebali tome radovati, jer bi u srcu bili puno ispunjeniji. Zato, zaustavite se na trenutak i pogledajte oko sebe, možda netko blizu treba vašu pomoć.

Petra Kovačević, 8.b