Radionice robotike

Autor: Dejan Tauzer, 20. 2. 2017.

U petak, 17. veljače STEM auto u sklopu robotičke lige "Croatian Makers" posjetilo je i našu školu. Instruktor Vlado Lendvaj održao je dvije radionice robotike za 40 učenika od 5. do 8. razreda.

STEAM-auto je jedan od projekata "Croatian Makersa" kojim se obilaze mjesta koja još nisu uključena u upotrebu robota. Projekt "Croatian Makers" pokrenuo je Nenad Bakić, poduzetnik i investitor, a namjenjen je razvoju inovativnosti mladih i upoznavanju s novim tehnologijama. Našoj školi darovano je 6 robota  mBot. U učionici informatike uz pomoć učitelja Dejana i učiteljice Medine bilo je "vrlo živo", a učenici su s velikim zanimanjem pratili i naučili programirati edukativnog mBot robota.

Priloženi dokumenti:
20170217_122333.mp4 (16.34 MB)