Velika ljubav malog miša

Autor: Dejan Tauzer, 23. 2. 2009.

Kazališna družina "Putujuće kazalište" iz Osijeka u petak 20. veljače izvela je lutkarsku predstavu  Velika ljubav malog miša  za učenike nižih razreda.

Radnja priče počinje u slavonskom pšeničnom polju, iznenadnim susretom mišice Sunčice i miša Skočibrka. Toga dana, ona se vraćala kući automobilom. Išla je kraćim putem, kroz polje, kako bi brže stigla. Upadne u blato i ni makac. Pomoć joj pruži Skočibrk s nekoliko prijatelja, poguravši auto iz blata. Bila je to ljubav "preko trnja do zvijezda". Sunčica je jedinica iz bogate obitelji, a Skočibrk glazbenik iz siromašne obitelji. Njezinoj majci se to nije svidjelo, te dolazi do neprilika, pri čijem svladavanju njih dvoje imaju veliku podršku šumske vile Ivančice i djece.