Natjecanje u fotografiji 2012./2013.

Autor: Unknown , 26. 1. 2013.

Ove godine po prvi puta organiziramo veliko školsko natjecanje u fotografiji!

I zato, uzmite foto aparate, i juriš u prirodu. Pokažite nam što ste zapazili, te vašu kreativnost i vještine!

Natjecanje u fotografiji!

Tema: Utjecaj čovjeka na okoliš

Čovjek je dio prirode, on ju iskorištava i mijenja te tako utječe na prirodu na razne načine. Čovjek se može približavati prirodi, ali isto tako i udaljavati, pa tako čovjekova intervencija u okolišu može biti pozitivna (lijepa arhitektura uklopljena u ambijent otoka, kamene stare kuće u dodiru s pejzažom, uređeni parkovi...) ili negativna (devastacija i uništavnje okoliša, gomilanje otpada, bacanje smeća...).

Od svakog se natjecatelja traži da izrazi svoje viđenje teme i da bude kreativan.

Prilikom odabira, osim kvalitete fotografije ocjenjivati će se i kvaliteta prikaza zadane teme. Prihvaćene će biti samo one fotografije koje su povezane s temom.

Pravo na sudjelovanje imaju svi učenici naše škole od 5. - 8. razreda. Natjecanje je organizirano u dva kruga. Nakon prvog kruga u travnju, odabrati će se najbolje fotografije, tj. radovi najboljih deset učenika koji će imati priliku sudjelovat u drugom krugu natjecanja u svibnju.

Školski žiri biti će u sastavu: Denis Datković, Nataša Vidas, Dejan Tauzer i Snježana Štefanić.

Fotografije:

-ne bi smjele biti obrađene u računalnim programima,

-trebaju biti poslane u .jpg formatu,

-mogu biti snimljene mobitelima i foto aparatima,

-mogu biti crno-bijele i u boji.

Potrebno je poslati 3 fotografije na email škole, te treba biti navedeno ime i prezime učenika i razred koji pohađa, i to isključivo u ovim terminima:

Prvi krug natjecanja traje od 22. - 28. travnja 2013.

Drugi krug natjecanja traje od 20. - 26. svibnja 2013.

Nakon drugog kruga, radovi učenika biti će izloženi u predvorju škole i na stranici škole, pa će i učenici također moći izabrati po svom sudu najbolji rad - glasanjem na stranicama škole (na školskom forumu - na temi o natjecanju iz fotografije).

Najbolji učenici - fotografi biti će proglašeni i nagrađeni na priredbi u lipnju za dan škole.

U međuvremenu istražite linkove, naučite nešto novo i uživajte u fotografijama:

DigitalFoto

Foto-grafiti