"Novi pogled na učenje - metode učenja + organizacija i motivacija"

Autor: Dejan Tauzer, 17. 11. 2022.

U ponedjeljak, 7.11. magistra primarnog obrazovanja i učiteljica razredne nastave Marija Vlahović Dabo, u našoj je školi održala predavanje učenicima 5.B razreda na temu metoda za lakše i efikasnije učenje. Učiteljica Marija, osim što je učiteljica u školi, bavi se proučavanjem i kreiranjem metoda učenja, organizacije i motivacije kako bi budućim generacijama prenijela poruku da učenje može biti zanimljivo i kreativno!

Učiteljica je tom prilikom učenicima predstavila nekoliko zanimljivih trikova za lakše pamćenje kao i metode pomoću kojih mogu olakšati cjelokupan proces učenja. Učenici su pomoću metode "palača sjećanja" pamtili nasumične riječi, metodom slike su pamtili datume i godine, a metodom memorijskih kartica, memorijskih kutija, metodom tri boje i postavljanja pitanja pokušali su na zanimljiv način naučiti lekciju iz povijesti. Na kraju su pomoću raznih mnemotehnika naučili sve planete Sunčevog sustava u rekordnom roku, što ih je osobito oduševilo.

Sve ove metode učenja, učiteljica Marija je objedinila u svojoj knjizi "Novi pogled na učenje - metode učenja + organizacija i motivacija" koju možete pronaći na linku: