Izlet učenika šestih razreda

Autor: Dejan Tauzer, 8. 5. 2012.

5. svibnja (subota) učenici šestih razreda posjetili su Trogir, Split, Solin, Klis i Šibenik.

U Trogiru su posebno razgledali trogirsku katedralu sv. Lovre i riznicu katedrale. Oduševio ih je srednjovjekovni sajam koji se tog dana održao na trgu pred katedralom. U Splitu su posjetili Muzej hrvatskih arheoloških spomenika,  u Solinu Gospin otok te ruševine antičke Salone, a u Klisu tvrđavu. Sve su to lokaliteti o kojima govore na satu povijesti kroz peti i šesti razred. Na povratku su kratko navratili u grad Šibenik, prošetali gradom, posjetili katedralu sv. Jakova i krstionicu uz katedralu. U pratnji učenika bili su ravnatelj, Aleksij Škunca, učitelj povijesti Ivo Oštarić i razrednik Antony Buljanović.