Audicija za uskrsnog zeca

Autor: Marina Kostanić Dabo, 4. 4. 2014.

Predstava Audicija za uskrsnog zeca u produkciji kazališne družine Putujuće kazalište iz Osijeka odigrana je 3. travnja za učenike nižih razreda Matične i područnih škola.

Tekst: Željka Horvat -Vukelja

Uloge:

Tajnica Barbara Mrkvić: Bjanka Kalić

Uskrsni zec: Dario Hak

Klaun Joško: Dario Hak

Majstor sveznalica: Zorica Petnjarić-Kalić

Zubarica: Zorica Petnjarić-Kalić

Uoči uskrsnih blagdana, zeko zbog zubobolje  nije u mogućnosti odnijeti  djeci pisanice. Njegova pomoćnica raspisuje audiciju tj. natječaj kojim se traži zamjena za uskrsnog zeca do njegova  povratka s bolovanja. Na intervju se javljaju  mnogi kandidati , ali nitko od njih ne ispunjava uvjete da bi obavljao taj težak  i vrlo zahtjevan  posao. Uz pomoć djece rješavaju se svi problemi i pisanice stižu na vrijeme djeci.