Europski dan jezika - 26. rujan

Autor: Marina Kostanić Dabo, 23. 9. 2016.

26. rujna svake godine u Europi se obilježava Europski dan jezika, utemeljen od strane Vijeća Europe. Ove godine i Osnovna škola A.G. Matoša pridružuje se obilježavanju toga dana. Učitelji engleskoga jezika zadali su učenicima viših razreda (5.-8.) školski projekt u sklopu kojega učenici trebaju  izraditi poster o jednom europskom jeziku. Poster bi trebao sadržavati osnovne informacije o određenom jeziku, npr. broj govornika ili države u kojima se jezik govori, te fotografije ili crteže važnih povijesnih ličnosti ili kulturnih znamenitosti iz zemalja u kojima se jezik govori.

Učenici i učitelji će zajedno odabrati najbolje postere koji će biti izloženi na panoima u predvorju škole, dok će ostali posteri biti izloženi u učionicama u kojima se predaje engleski jezik. Također, u sklopu nastave engleskoga jezika, učenici i učitelji će održati i kviz znanja o europskoj jezičnoj raznolikosti.