KREATIVNO - LITERARNA SKUPINA "Vatreni Kreativci"

Autor: Marija Vlahović, 26. 11. 2017.

3. i 4. razredi naše škole započeli su s literarno - kreativnim radom.

Sposobnost pisanog izražavanja nije obična vještina! To je SVJESTAN I PROMIŠLJEN RAD koji se temelji na znanju i sposobnostima. Učenike treba navikavati da biraju pravilne jezične oblike, da svoje misli izraze potpunim rečenicama, sustavno i suvislo.

Stvaranje novih uradaka, osobito onih literarnih, ne samo da razvija memoriju, logičko razmišljanje, kreativnost i pismenost, već hrani dušu svakog onog tko stvara, ali i onog tko čita. Zamislite koliko to dobrobiti ima za naše najmlađe. Više o prednostima literarnih aktivnosti možete pročitati u izvrsnom članku Školskog portala.

Upravo iz tog razloga učenici 3. i 4. razredna naše škole udružili su se u literarno - kreativnu skupinu. Svakog utorka sastaju se mali Vatreni Kreativci, kako su si sami dali naziv, i stvaraju nove uratke. Neke od njih moći ćete pročitati svakog tjedna na web stranici naše škole.

I zapamtite, SAMO SE MAŠTOM OTKLJUČAVAJU DJEČJA SRCA smiley