Moja domovina - Republika Hrvatska

Autor: Marija Vlahović, 27. 9. 2018.

Učenici 4.razreda napisali su sastavke posvećene svojoj domovini - Republici Hrvatskoj! :)

Moja domovina ima veliko, čisto more i ljudi iz cijeloga svijeta dolaze u našu domovinu, kupaju se. Kad dođe kraj ljeta, kreće jesen. Pripremaju se drva. Životinje se pripremaju za zimu kako bi imali hrane. Ljudi dolaze u Slavoniju gledati nizine. Idu ulov na životinje, ribe, medvjede, lisice, vukove i divlje svinje. Kad je ljeto ljudi se kupaju u rijekama Savi, Dunavu i Dravi,

BORNA Ć.

Glavni grad Hrvatske je Zagreb, veliki i lijepi grad. Po njemu voze tramvaji. Ima Trg bana Jelačića, muzeje i druge znamenitosti koje turisti posjećuju. U Hrvatskoj imamo Slavoniju, Dalmaciju, Liku i Hrvatsko zagorje. Najljepše je Jadransko more i razvijen je turizam. Mnogi turisti dolaze na naše more jer je lijepo i čisto.

TIN J.

Moja domovina ima puno gradova. Prirodne ljepote su nacionalni parkovi: Plitvička jezera, Paklenica, Risnjak, Mljet, Brijuni, Krka, Kornati i Sjeverni Velebit. Osim nacionalnih parkova ima i puno parkova prirode: Medvednica, Biokovo, Telašćica, Velebit i tako dalje. Ima tu i puno otoka kao: Krk, Pag, Cres, Rab i ostali. Imamo lijepo more koje se zove Jadransko more. Tu su gradovi: Osijek, Gospić, Karlovac i naš grad Zagreb. Ljudi su dobri i gostoljubivi. To je naša domovina!

LUCIJA S.

Jednog jutra došla sam kod prijateljice. Ona me pitala da joj opišem svoju domovinu. U mojoj domovini je zbilja lijepo, ima puno gradova,a glavni grad je Zagreb. Ima i spomenik hrvatskoj himni u Zelenjaku, puno trgova, predivnih parkova i šuma. Po ljeti dolazi puno turista. Simboli moje domovine su: grb, himna i zastava. Svidjela joj se moja domovina pa je otišla u nju.

MAJA Š.

Mark, sada ću ti opisati svoju domovinu. To je najljepše mjesto gdje možeš živjeti. Lijepo more, ljudi su dragi, šume su krasne i nisu posječene. Kada vidiš Lun onda padneš u nesvjest od ljepote. Tada vidiš cvijeće za pet milijuna godina. Eto Mark, to ti je Hrvatska.

JAN V.

Moja domovina se zove Hrvatska. Ja ju volim puno jer sam se tu rodila. Imamo prelijepo more i puno otoka. Mi živimo na otoku koji se zove Pag. Hrvatska ima puno zelenih šuma i nacionalnih parkova. Rijeke su lijepe i čiste. Naša domovina je mala, ali je jedna od najljepših na svijetu.

ELMINA P.