Kutak za učitelje

Europeana

Autor: Dejan Tauzer, 11. 1. 2023.

Europeana pruža entuzijastima, profesionalcima, nastavnicima i istraživačima u domeni kulturnog naslijeđa digitalni pristup materijalima o europskoj kulturnoj baštini u svrhu pružanja inspiracije i svijesti o svježim perspektivama te otvaranja razgovora o našoj povijesti i kulturi. U svrhu dijeljenja naše bogate kulturne baštine i uživanja u njoj. U svrhu njezine uporabe za kreiranje novih stvari.

Europeana pruža pristup milijunima stavki kulturne baštine iz institucija diljem Europe. Otkrijte umjetnine, knjige, glazbu i video-snimke o umjetnosti, novinama, arheologiji, modi, znanosti, sportu i još mnogo toga.